1398/3/2 پنج شنبه

اخبار

کتابی که از تقلیل روابط بین‌الملل به روابط میان قدرت‌های بزرگ اجتناب می‌ورزد -1397/9/7 چهارشنبه 08:09 ق.ظ
کتابی که از تقلیل روابط بین‌الملل به روابط میان قدرت‌های بزرگ اجتناب می‌ورزد شاید کتاب دچار تشتت تئوریک باشد و در انتخاب میان ساختار یا اجزای ساختار به عنوان عنصر مقوم روابط بین‌الملل دچار سردرگمی باشد اما مروری جالب توجه به روابط بین‌الملل در بازه زمانی پس از جنگ جهانی دوم ارائه داده است و نیز تداوم آن تا بازه زمانی پس از قرن بیست‌ویکم تاثیر روابط بین‌الملل در قرن بیستم بر روند این روابط در قرن بیست‌ویکم و حتی تا حال حاضر را به خوبی نمایان می‌سازد.
اطلاعات بيشتر
فراخوان مسابقه بزرگ كتابخواني انتشارات اميركبير -1397/8/29 سه شنبه 11:23 ق.ظ
فراخوان مسابقه بزرگ كتابخواني انتشارات اميركبير بمناسبت هفته كتاب، كتابدار و كتابخواني (24 آبان تا 1 آذر) مسابقه‌اي در دو بخش بزرگسال و نوجوان بين عموم هموطنان گرامي برگزار مي‌گردد
اطلاعات بيشتر
روز جهانی کودک برتمام کودکان جهان مبارک باد. -1397/7/17 سه شنبه 01:22 ب.ظ
روز جهانی کودک برتمام کودکان جهان مبارک باد. فروش ویژه به مناسبت روز کودک
اطلاعات بيشتر
عاملی: فضای مجازی امکان «کسی بودن» را به افراد داده است -1397/7/7 شنبه 05:57 ق.ظ
عاملی: فضای مجازی امکان «کسی بودن» را به افراد داده است سید سعیدرضا عاملی گفت: در گذشته «کسی بودن» معنادار نبود چون هنجارهای اجتماعی و نظام سیاسی اجازه بروز به فرد را نمی‌داد اما اکنون با شکل‌گیری فضای مجازی مفهوم کسی بودن شکل گرفته است. کسی بودن در مقابل هیچ کس!
اطلاعات بيشتر
درددل‌های یک روح نا آرام -1397/7/7 شنبه 05:47 ق.ظ
درددل‌های یک روح نا آرام یادداشت‌های زیرزمینی به مثابه واگویه‌های هیولای درون انسانی است که خود را همواره اشرف مخلوقات دانسته و اکنون به ماهیت پس خویش پی برده است.
اطلاعات بيشتر
بررسی «فلسفه فضای مجازی» در سرای اهل قلم -1397/7/2 دوشنبه 09:57 ق.ظ
بررسی «فلسفه فضای مجازی» در سرای اهل قلم نشست نقد و بررسی کتاب «فلسفه فضای مجازی» سه‌شنبه سوم مهرماه در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.
اطلاعات بيشتر
شاه عباس سلطانی خودرای و باذکاوت در سرمین ایران بود -1397/6/31 شنبه 12:12 ب.ظ
شاه عباس سلطانی خودرای و باذکاوت در سرمین ایران بود پادشاه بی‌رحمی که به اسطوره مبدل گشت نوشته دیوید بلو با ترجمه خسرو خواجه‌نوری از سوی موسسه انتشارات امیرکبیر منتشر شد. این اثر به بررسی حیات سیاسی-فکری شاه عباس و پیامد اقدامات او در ایران، خاورمیانه و اروپا می‌پردازد
اطلاعات بيشتر
فرشته یا وکیل مدافع شیطان؟ -1397/6/24 شنبه 04:26 ق.ظ
فرشته یا وکیل مدافع شیطان؟ این اثر داستانی است از ورود فرشته‌ای به نام شیطان که در پی ایجاد تغییراتی در باورهای مذهبی ساکنان دهکده است.
اطلاعات بيشتر
معصومیت از دست رفته -1397/6/19 دوشنبه 12:10 ب.ظ
معصومیت از دست رفته کشتن مرغ مینا رمانی است که با ترجمه فخرالدین میررمضانی از سوی انتشارات امیرکبیر بارها تجدیدچاپ شده است. درون‌مایه این رمان تقدیس معصومیت است.
اطلاعات بيشتر
فیروزان؛ واپسین سردار برجسته ساسانی در مقابله با اعراب چه کرد؟ -1397/6/11 يكشنبه 05:46 ق.ظ
فیروزان؛ واپسین سردار برجسته ساسانی در مقابله با اعراب چه کرد؟ «سرداران ایرانی و اعراب در شامگاه ساسانیان» نوشته حمید کاویانی پویا به تازگی از سوی انتشارات امیرکبیر منتشر شده است. این نوشتار بر آن است تا با پرداختن به اوضاع سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه ساسانی وضعیتی که باعث هجوم اعراب به ایران و فروپاشی سسلسه ساسانیان شده به‌گونه‌ای محققانه به بحث و بررسی بگذارد.
اطلاعات بيشتر
صفحه 3 از 33 (325 آيتم يافت شد) قبلي 1 2 3 4 5 بعدي ... آخرين